Зручні і стильні рюкзаки зараз носять самі різні представниці прекрасної статі, починаючи від студенток і любительок подорожей, закінчуючи молодими матусями та діловими леді. Орієнтуючись на потреби дівчат, виробники пропонують масу моделей з різних матеріалів, так що знайти, чим поповнити гардероб, нескладно. Інша справа, що вже після придбання виробу він може досить швидко втратити презентабельний зовнішній вигляд, це змусить знову витрачати гроші на новий аксесуар. Щоб цього не сталося, модницям потрібно знати правила догляду за рюкзаками з різних матеріалів, і в цьому допоможуть наші рекомендації. Вивчайте поради експертів і використовуйте їх, щоб уникнути неприємних відчуттів через необхідність викидати зовсім недавно куплену річ, а також додаткових фінансових витрат. 

Загальні рекомендації 

Типова помилка - починати думати про те, як зберігати і чистити аксесуари, коли врятувати їх уже не можна. Доглядати за рюкзаками потрібно починати з перших днів після покупки, причому чим активніше ви їх носите, тим уважніше слід ставитися до стану матеріалу і фурнітури.

Основні моменти, які важливі для власниць будь-якого виду виробів:

  • дотримуйтесь вимог по догляду, які вказує виробник на бирці - якщо не знаєте, як розшифровуються значки, є сенс запитати у консультанта в магазині або подивитися в Інтернеті;

  • уникайте сумнівних порад, які публікуються на форумах - всілякі «народні» методи можуть тільки погіршити стан аксесуара;

  • точно визначте, з якого матеріалу зроблений рюкзак, оскільки правила догляду істотно відрізняються;

  • постарайтеся бути максимально акуратними у процесі носіння - не смикати занадто сильно блискавки, не переносити всередині гострі або занадто важкі предмети, не ставити на землю або брудні покриття, не кидати і т.д .;

  • спочатку подумайте, в якому місці будете зберігати рюкзак, і в подальшому ставте або вішайте його саме туди, причому бажано, щоб не було контакту з прямими ультрафіолетовими променями;

  • навіть при відсутності явних плям періодично виконуйте чистку, оскільки на поверхні і всередині матеріалу накопичується пил. 

Поради власницям аксесуарів з нейлону, текстилю та натуральної шкіри 

При відповідальному підході до зберігання, мийці, чищенні і сушці будь-який жіночий рюкзак прослужить багато років без погіршення зовнішніх і практичних властивостей. Правда, тут важливу роль відіграє початкове якість - якщо купити підробку, то, як би ви не старалися, товарний вигляд збережеться ненадовго. Замовляючи жіночий рюкзак в нашому магазині, ви гарантовано отримаєте сертифіковану продукцію, яка відповідає заявленим описами і радує довговічністю. 

Особливості догляду за рюкзаками з різних матеріалів:

  • нейлонові моделі користуються попитом переважно у спортсменок і призначені для машинного прання, але в цілях збереження кольору і щільності матеріалу краще встановлювати делікатний режим. Якщо виріб просочилося неприємними запахами, перед поміщенням в пральну машину потрібно всередину покласти зерна кави і залишити на 3-4 дні. Врахуйте, що прання такий метод не замінює, але на короткий проміжок часу допоможе впоратися з проблемою;

  • тканинні рюкзаки не рекомендується прати в машинці, за винятком тих випадків, коли це передбачено виробником (на етикетці буде відповідне позначення). Видалити бруд або плями можна за допомогою змочених у мильному розчині серветок або щітки, тільки пам'ятайте - вона повинна бути злегка вологою. Якщо допускається машинне прання, після завершення циклу необхідно всередину аксесуара покласти якомога більше паперу (підійдуть газети), які вберуть надлишкову вологу;

  • на шкіряні вироби бажано відразу після придбання нанести спеціальний водовідштовхувальний склад, а потім у міру зменшення блиску обробляти поверхню вазеліном (невеликою кількістю). Якщо рюкзак зроблений з темної шкіри, допускається обробка загорнутої в марлю кавовою гущею. 

Як доглядати за рюкзаком з екошкіри?

На окрему увагу заслуговують аксесуари, зроблені з екокожі - інноваційного матеріалу, який придумали порівняно недавно, але вже активно використовують у виробництві жіночих сумок та інших товарів.

У порівнянні з шкіряними їх можна назвати більш легкими у догляді, але все одно є ряд нюансів, про які власниці потрібно знати обов'язково:

  1. При появі плями від чаю або кави скористайтеся м'якою вологою губкою або серветкою, щоб прибрати забруднення. Якщо не допоможе - повторіть процедуру, тільки вмочивши губку в мильний розчин, потім поверхню потрібно буде протерти м'якою сухою тканиною. 

  2. З жирними плямами допоможе впоратися розчин нашатирного спирту, тільки знову ж після очищення не забудьте протерти виріб. 

  3. Допускається очищення в пральній машині, але тільки в делікатному режимі і з температурою до +30 градусів. Що стосується віджимання, краще обійтися без нього і акуратно видалити воду руками. 

  4. Кращі умови для висушування - на свіжому повітрі, але без прямого впливу сонячних променів (наприклад, на зашторені балконі). Прискорити процес допоможе вивертання рюкзака. 

  5. При попаданні під дощ якнайшвидше просушіть виріб, вийнявши весь вміст, інакше товарний вигляд рюкзака зберегти не вдасться. 

  6. Під час зберігання аксесуар не повинен бути придавлений або притиснутий - це дозволить уникнути деформації.